V neděli 3. září budou mít návštěvníci Čejkovických bylinkových slavností možnost nahlédnout do světa bylinek a koření a podívat se, jak vzniká nálevový sáček čaje společnosti Sonnentor. Ta letos slaví 25. výročí, zeptali jsme se proto, jaké novinky při této příležitosti uvedla a co ještě chystá.

"Že máme letos jubilejní rok, je znát napříč fungováním celé firmy. Společným ochutnáváním jsme připravili novou čajovou směs Tady roste radost," uvádí ředitel společnosti Josef Dvořáček a dodává, že směs je z českých bylinek od místních lokálních pěstitelů a sedláků a stihla už získat řadu ocenění, jako je Regionální potravina nebo Česká biopotravina.

"Dále slavíme otevřením nových slunečních kanceláří. Letos jsme také rozšířili náš turistický projekt zážitkové exkurze ve výrobě čajů Bylinkový ráj v areálu naší firmy, kde pořádáme nově i exkurze s ochutnávkami, workshopy pro studenty i firmy na téma společenské odpovědnosti, férového i lokálního podnikání s ohledem na životní prostředí." V září Sonnentor otevírá také první prodejnu v centru Prahy. S tím se pojí i širší plán postupně otevřít další firemní prodejny především ve větších městech.

Zářijové Čejkovické slavnosti nejsou jedinou akcí tohoto typu, které firma pořádá. "V průběhu roku se koná celá řada akcí, jako je sluneční bylinkobraní, ochutnávání a další, kde je možné se seznámit s bylinkami. V Čejkovicích nás každoročně navštíví kolem 28 tisíc návštěvníků. Už tuto neděli čeká všechny návštěvníky biojarmark a zajímavý program," zakončuje Kamila Šťastná z oddělení marketingu.